Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2005    
 
 

Kauno fortai

Laikas: 2005.01.15
Vieta: Kauno fortai
Dalyviai: Martas, Aurimas, M. Lukenskis, Edvardas, Giedrė ...

Nors ir seniai tai buvo, bet atsimenu kaip šiandien, susiruošėme mes i Kauno Fortus. Susirinkome visi lygiai 10:00 + 2 val. į du ekipažus ir išvykome. Aplankėme I fortą ir dar du kitus fortus, matėme daug šiknosparnių, rodėm į juos pirštais, garsiai šnekėjome, švietėme savo galingais prožektoriais į akis, ėmėme šiuos pasiutusius gyvūnus į rankas. Žodziu visokeriopai trukdėme jiems miegoti, galbūt dėl šios priežasties mums kerštaudamas, o gal tiesiog turėdamas silpną puslę, vienas šiknosparnis ėmėir apsimyžo.
Po apsilankymo šiuose trijuose fortuose nuvažiavome apžiūrėti įtvirtinimų, kurie dabar randasi botanikos sodo parkelyje, na gal ir tikrai ten buvo tie itvirtinimai, bet labai jau jie buvo pasislėpę.
Žodžiu prisivaikščioję iki soties nuvažiavome į Karmėlavą pasisotinti cepelinais.

Edvardas

Sako: prieš pažindamas pasaulį pažink Lietuvą, prieš pažindamas Lietuvą pažink savo miestą. Apie Kauno fortus neką žinojau, o matęs buvau tik IX, todėl prisidėjau prie kompanijos Mindaugo vadovaujamame žygely Kauno fortais. Aplankėme juos tris – V, IV ir III. Važiavome mašinomis, nes taip lengviau.
Penktame gyvena dažasvydžio klubas “Legionas”. Fortas apgriuvęs, nemažai statinio užrausta žemėmis. Apsauginiai grioviai visko priaugę. Radome špūlių nuo trosų – tokių, panašių į siūlų špūles, tik didesnių. Viena buvo kiaura, tai Mindaugas ten įlindo, o mes paridenom – karuselė už dyką.
Ketvirtam gyvena tik šikšnosparniai. Jie kartais įlenda į skylę sienoj, kartais susimeta į krūvą po šešis, o kartais dar šnypščia, kai pajudini.
Trečiam forte irgi gyvena tik šikšnosparniai.
Savo tarnavimo laiku fortai buvo labai kapitališki įtvirtinimai. Iš išorės matosi tik dirbtiniai pylimai ir grioviai, tik kai kur kyšo sienos. Viduj – visas tunelių tinklas. Daug griuvėsių, kaminų, yra keli labai gilūs šuliniai, kai kur ant grindų tyvuliuoja vanduo. Sunkios ir surūdijusios geležinės durys kiek pravertos, bet įstrigę amžinai. Amžiaus ir gamtos apgadintos fortų arkos ir vanduo kai kur labai meniškai dera.
Ieškojom dar bunkerių prie Botanikos sodo. Matėme kelias skurdžias dureles, kur nenorėjome nosies kišti – gal tiek tų bunkerių ten ir likę.

Aurimas

Į viršų