Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2005    
 
 

Du ratai ir vairas

Laikas: 2005.06.25-2005.06.26
Vieta: Raseiniai - Tytuvėnai
Dalyviai: Vadas - Vaidotas
Dalyviai - Simona, Eglė, Edvardas

Žygio pradžia nežadėjo nieko gero. Pakeliui į susitikimo vietą pas eglę sugebėjau pasiklysti.(: Na, bet vėliau viskas klostėsi kur kas sklandžiau :) Mūsų keturi - be manęs - edvardas, eglė ir simona.
Pusę septynių jau riedėjom dviračiais iš raseinių. Iš pradžių asfaltas, vėliau mielas žvyriukas, dar vėliau žvyro kelias susiaurėja, virsta pievų keliuku, keliukas darosi vis labiau apžėlęs, pavažiuojam pieva, brendam per upę ir pabaigai tempiam į Molavėnų piliakalnį dviračius su kuprom. Piliakalnis įspūdingas - apjuostas iš visų pusių Šešuvos upeliu. Statūs ir aukšti šlaitai apžėlę lapuočių mišku. Viršuje, stadiono dydžio aikštė, viduryje matomos trys "kupros".
Truputį paėėję radom molavėnų ąžuolą. Čia ir nakvosim. Iš moteriškosios pusės sklinda bumbesiai - daug uodų, miškas negražus, upelis per seklus, žemė pernelyg gumbuota - nebus kur nugaros ištiesti... Vienžo, pernelyg nekreipiam dėmesio į tuos purkštavimus, praardom laužavietę-aukurą, kuriam "šventą" laužą iš ąžuolinių malkų, kepam mėsą, verdam košę. Po sočios vakarienės suima saldus snaudulys :) Miegam. :)
Rytas standartiškas. Važiuojam. Vėjas pučia į nugaras, riedam pavėjui. Randam mažą piliakalnį, šalia Šešuvos vingis vadinamas "bliūdu" - pusapvalė spalvota pieva su berželiais apačioj.
Pakeliui į Lyduvėnus susirandam vieną didžiausių Žemaitijos akmenų - Skirtinio akmenį. Išvažinėjam javus ieškodami takelio. Neradę važiuojam standartiškai aplinkui. Saulutė nešvelniai šildo, atmosfera kaista, visi norėtų nusimaudyt, bet vadas neleidžia. Xi :) Važiuojam biezdorožja. Žolės sulig galva, dūzgia vabaliukai, vanduo liula. Maža pelkutė. Pabraidom po košę-makalošę iki kelių. Likau patenkintais pojūčiais :) Toliau Lyduvėnai - bažnyčia, didelio pukilometrio geležinkelio tiltas viršun Dubysos slėnio, piliakalnis, maudynės, pietūs. Vakare pasiekiam Tytuvėnus - bažnyčia ir vienuolyno ansamblis užrakinėti. Labai nesibaladojam ir nuspręndžiam aplankyt ryt ryte.
Ryte pataikom kaip tik ant mišių. Pasimeldžiam :) Mums ekskursijos niekas pravesti nenori, tad apžiūrim viską savadarbiai ir traukiam į Šiluvą. Vėjas per naktį pakeitė kryptį ir daba vėl pučia mums į nugaras :) Pakeliui randam žemuogių plantaciją. Pasiekėm tokį lygį, kai akys nori, bet pilvas jau nebeleidžia...
Apžiūrim Marijos apsireiškimo koplyčią ir atgal į Raseinius. Smagumėlis riedėti pavėjui tuščiu nuo mašinų asfaltu. Gėris.
Ačiū už dėmesių.

Į viršų