Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2004    
 
 

Aukštųjų mokyklų keliautojų sąskrydis 2004

Laikas: 2004 04 17-18 d
Vieta: Zervynos, Varėnos raj.
Dalyviai: Dovilė Bertašiūtė, Agnė Matonytė, Jonas Miklovis, Andrej Dmitrijev

Viskas prasidėjo gana mistiškai – atėjus į išvykimo vietą paaiškėjo, kad mūsų komanda nepilna. Tačiau pasiryžimas ir noras dalyvauti buvo didelis, nė nemirkteldami išvykom.
Atvykus nedelsiant pristatė mus į startą, pakeliui dar smėlyje užstrigom, teko pastūmėt automobilius. Pirmas etapas – orientacinis. Traukiam burtus – mes startuojam penkti. Paskutiniai. Teisėjai paaiškina trasą – per valandą reikės surinkti kuo daugiau punktų turint du žemėlapius, bet jei vėluoji, už minutę gauni daug baudos. Taigi pasiskirstom į du frontus – berniukų ir mergaičių. Jonas su kerzais vidury trasos išsiunčiamas į finišo vietą, o mes likę bėgam plaučius vėdindami kiek tik galim. Ir neblogai – radom 13 punktų per 56 minutes, tik dviem minutėm atsilikom nuo VU komandos. Mes antri.
Kitas etapas norintiems startuoti – dviračių ralis. Greitai sumetam jungtinę komandą iš penkių žmonių (tiksliau „pasiskolinam“ vieną iš „puškiniečių“). Kliūtys: apvažiuoti aplink medį, pravažiuoti pro „tunelį“, aštuoniukė, pravingiuoti aplink kuolus, per du lieptelius, paliesti švytuoklę ir sustoti numetant horizontalų pagalį bet neužvažiuojant ant linijos. Čia irgi neblogai pasirodom - vėl antra vieta.
Toliau kliūčių ruožas. Kol aiškina trasą, kojos mums su Dovile beveik pradeda drebėt – kaip per ta upę reikės pereiti tokiais siaurais rastais..? Dar viena nauja rungtis irgi sudomino – pririštos virvės tarp medžių maždaug 1m aukštyje. Reikia per jas pereiti (be jokių saugų, kojom), pasinaudojant tik draugų pagalba. Jonas pereina pirmas, ištiesia ranką, po to visi kiti, pasiūbuodami į šonus. Trasa smagi, ir neišsimaudėm. Netgi buomą, kurį reikėjo patiem pakelti ir nuleisti, iš pirmo karto pataikėm į vietą. Dar reikėjo įveikti trumpesnį rastą, pralįsti pro virves žemai žemai, pereiti lygiagretėm per upę, pasidaryti neštuvus ir užnešti „sužeistąjį“ į kalną.
Kliūčių ruožas dar pasižymėjo tuo, kad dalyvaujant bet kuriai komandai minia žmonių bėgo iš paskos ir žiūrėjo su tįstančia seile bei azartu – įkris, neįkris...?
Dar buvo ir savanoriškas baidarių etapas su kruopščiai pastatytais vartais, bet dėl laiko stokos nespėjom jame sudalyvauti.

Vėliau apdovanojimai – bendroj sumoj KTU komanda užėmė antrą vietą. O už dviračių ralį – tortas! Puiku, mes kaip tik visą dieną beveik nevalgę!
Vakare kitos atrakcijos – didelis laužas, skaidrės, filmai, vaidinimai, šokiai pokiai (čia viskas dėl to, kad tuo pačiu metu vyko ir VU keliautojų sąskrydis).

Atėjus rytui Dovilė, Jonas ir aš sumanėm iki traukinio nueiti pėsčiom – kaip tik bus ir žygelis. Patrypėm smėlėtus Ūlos krantus, pasigėrėjom pavasariniu mišku, tuomi ir viskas baigėsi.

AgnėLietuvos aukštųjų mokyklų keliautojų sąskrydžio rezultatų:

1. Vilniaus universitetas
2. Kauno technologijos universitetas
3. LKKA TK “Altus”
4. Vilniaus Gedimino TU
5. LKKA TK “Altus” II ( be konkurencijos )
6. Vilniaus universitetas II ( be konkurencijos )

Sąskrydžio vyr. teisėjas Algimantas Jucevičius


Į viršų