Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2018    
 
 

Ąžuolų sezono uždarymas/atidarymas '18

Vieta: Sodyboje pas Karolį
Dalyviai: Justinas, Justas, Justina, Pajauta, Jurgis, Rasa, Ingrida, Nerijus, Paulius, Girvydas, Karolis, Jonas (Pagelba), Julija, Andrius (Gandrius), Jolita, Saulė, Avilė, Giedrius, Pajauta, Nomeda, Aistė, Jonas, Juozas, Armandas, Tomas (Kukis), Agnė ir kiti.

Per metus daug nukeliauta, daug viršūnių įveikta, daug naujų vietų aplankyta, todėl atėjo laikas šiuos metus uždaryti grandioziniu ir svarbiausiu Ąžuolo renginiu – sezono uždarymu/atidarymu. Kaip įprastai, sezono uždarymo renginys prasideda nuo pasiruošimo darbų, tad norintys ir priversti padėti ąžuoliečiai susirinko Karolio sodyboje. Vieni ruošė trasas vakaro sportinėms rungtims, kiti tarkė ir puošė patalpas, o dar kiti rūpinosi maistu. Atvykę svečiai vaišinosi gardžiu ir ką tik iškeptu Saulės ypatingai paruoštu kugeliu!

Oficialioji renginio pradžia prasidėjo lauke, dar šviesyje. Sustoję ratu dainavome tradicinę dainą „Vargelis“, užsikąsdami duona ir užsigerdami gira. Regis, apsigėrę giros, pradėjome žaisti ąžuolams įprastus smurtinius žaidimus. Pavargę ir „susitrauminę“ nuo aktyvių žaidimų, perėjome prie dainų. Ypatingai įsiminė daugeliui nežinoma daina – žaidimas „Alėja go go go“, kurį pademonstravo Saulė. Nuo to laiko, šis aktyvus daina-žaidimas žaidžiamas ir per kitus ąžuolų žygius, renginius.

Pabuvoję lauke, perėjome į šiltą trobą, tačiau ilgai negalėjome užsisėdėti, nes prasidėjo sportinių rungčių dalis. Susiskirstėme į komandas po 4-6 žmones ir šią renginio dalį pradėjome nuo kliūčių ruožo, kurį sudarė dvi dalys: pirmoji Jono ir Julijos organizuotas šokinėjimas su maišais burnoje turint šaukštus su obuoliu ir Girvydo su Karoliu surengta išsigelbėjimo iš virvių labirinto rungtis. Po kliūčių ruožo prasidėjo naktinis orientacinis, kurį tradiciškai rengė Andrius (Gandrius) su Jolita. Reikėjo surasti punktus su tam tikru žodžiu, pvz. „Šventinis“, o įsimintiniausias punktas buvo batas (tikriausia Andriaus). Nors oras pasitaikė labai geras (nelijo), tačiau varžybom trukdė drėgnas dirvožemis, kuris aplinkui buvo išartas, todėl teko rimtai paklampoti!

Baigę sportines rungtis, sezono linksmybes tęsėme troboje. Čia buvo surengtos geriausios nuotraukos, sumuštinio, pyrago varžybos. Praktiškai be konkurencijos geriausia nuotrauka atiteko Jolitai už ant užkopto kalno jos ir kitų nuogų vyrų užfiksuotą akimirką. Tikrą žygeivišką ir diabetikų svajonių sumuštinį pagamino Armandas. Sumuštinio sluoksniai: sausainis –> nutella -> mmdms saldainiukai -> šokoladiniai grybukai. Ypatingą įspūdį paliko Julijos sukurtas žiemos pasakos pyragas su sniegu, elniais ir kitais kalėdiniais motyvais. Vyko senų ir niekam nereikalingų daiktų aukcionas. Iš jame esančių daiktų užsimaniau (Ingrida) Santiago piniginės, kuri buvo Girvydo. Vietoj to, kad už ją bučiau sumokėjusi 100 eurų :D, teko daryti 20 atsispaudimų! Žinoma, man jie pavyko nepriekaištingai, nepaisant kitų nuomonės!

Vakaras neapsieitas ir be teatro – iš žygių suvaidintų įsimintinų akimirkų. Pernai metais Tatruose laipioję kalnų naujokai patyrė begalę traumų ne kopdami į kalnaus, o ant mažo kalniukio besitreniruodami įvairiausios kopimo/kritimo technikos. Vienas iš spektaklių ir buvo toks – visi eina tvorele susikibę, vienas krenta – ir visi iš paskos krenta. Atsikėlę, pradeda šlubuoti, aimanuoti nuo patirtų traumų. Toliau vakaras tesėsi keliais pristatymais iš kelionių į kalnus, vaišėmis, gardžiu Jurgio alumi, dainomis bei visų laukta p-i-r-t-i-m-i!

Ryte buvo surengta tradicinė ceremonija. Buvo apdovanoti sportinių rungčių prizininkai, geriausios nuotraukos, sumuštinio laureatai. Nominacijas galvojo ir molinukus įteikė Ugnė su Karoliu (jei turite nuoskaudų, kreipkitės į juos :D.

Renginys pasibaigė apdovanojimu už didelį atsidavimą, pagalbą, įdėtą darbą viešinant ir palaikant Ąžuolo klubo idėją – gintaru! Tikru ąžuoliečiu tapo Karolis, kuriam tuo pačiu atiteko ir didelė atsakomybė skleisti žygeivių klubo “Ąžuolas” dvasią!

- Ingrida

Į viršų