Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2018    
 
 

Velykos Italijoje 2018

Laikas: 2018.03.30-2018.04.08
Vieta: Italija
Dalyviai: Linas N., Vytenis, Vaidas, Agnė

2018 metų Velykas šventėme Rytinėje Italijos dalyje, laipiojant uolomis. Veiksmas vyko nepertoliausiai Gardos ežero. Iš Lietuvos išvykome 03.30, grįžome 04.08.
Į Italiją važiavome keturiese su automobiliu. Išvažiavome per pietus apie 11h. Lietuvos žemę jau buvo padengęs sniegelis. Į Italiją, Arco miestelį, atvykome ryte, tai yra apie 9h. Ten buvo šlapia, vėsoka ir visą dieną lijo, krapnojo, todėl nutarėme, pirma apsižvalgyti po vietovę, pasivaikščiojome mieste, vakarop dar patrekinome.
Balandžio 1 diena buvo Šventų Velykų diena, todėl nusprendėm rytą praleisti itališkose mišiose. Dar ligi šiolei prisimenu itališų smilkalų kvapą... Dienai išaušus ir uoloms nudžiūvus, pagaliau, ėjome laipioti. Pirmą kartą teko palaipioti slop‘ais (nestati uola). Pastoviai girdėdavome ,,plekš“ ,,plekšt“ garsą (kadangi ten nėra kybių ir nėra už kur paimti) :D.
Vakare dar taip pat patrekinom, apžiūrėjom miestą ir apylinkes iš viršaus.
O vakarus leisdavome taip: sėdėdavome sau ant kalno ir iš viršaus mėgavomės miesto šviesa ir kalnų ramuma..
Kitą dieną, jau lipome rimtesne uola, su daug virvių ir užtrukome beveik visą dieną. Vakarą praleidome prie Gardos ežero, pavakarieniavom. Kadangi kitą dieną vėl lijo, negalėjome laipioti, todėl vėl nutarėm patrekinti. Įveikėme nemažai kilometrų. Labai gražūs vaizdai atsivėrė nuo kalnų, nors buvo apsiniaukę, kalnuose tvyrojo rūkas..
Vakare atvažiavome į Nago miestelį. Ten nutarėme ir pasilikti nakvynei. Pasivaikčiojome po miestelį, aplankėme seną pilį. O iš dangaus nepaliaujamai vis toliau pylė lietus..
Kitą dieną toliau lijo, todėl vėl važiavome trekinti. Čia atsivėrė dar gražesni gamtos vaizdai..
Paskutinę dieną orų prognozė mums buvo palanki, ir daugiau nebelijo. Važiavome laipioti. Tikslas buvo įveikti 200 metrų pitch‘ą. Uola vietomis buvo šlapia, kadangi prieš tai nemažai lijo ir ji nespėjo nudžiūti. Todėl lipti buvo sudėtinga. Lipome visą dieną, nusileidome nuo kalno vakarop, kol grįžome iki mašinos jau buvo tamsu.
Miegojome kažkokiame parke, ant kalno. Visą naktį stipriai pūtė vėjas, todėl buvo šalta. Visi neišsimiegojome. Dar naktį pastoviai kaukė kažkos žvėris, o kai iš vakaro prisiskaitai, kad tam parke meškos gyvena, nebūna jauku miegot :D.
Iš ryto atsikėlėme, susidėjome daiktus ir traukėme namų link. Juokingiausia tai, kad Lietuvoje sušilo daug greičiau per tą savaitę nei Italijoje, kadangi pas mus pastoviai lijo lietus. Nors ir oras nebuvo labai gražus, bet daug pamatėm bei patyrėm.
Pakeliui dar sustojome kelioms valandoms Austrijoje, Insbruko mieste.

-Agnė

Į viršų