Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2016    
 
 

Ožgavienės Plateliuose

Laikas: 2016-02-09
Vieta: Plateliai
Dalyviai: Jonas, Justina Marius, Gintarė, Greta, Valdas, Vilė

Kadangi šį kartą užgavėnės išpuolė antradienį, tai iškart po dienos darbų rinkomės ir judėjom Platelių link. Iš Kauno išvykti užtrukom ilgiau nei planavom, Jonas paliko kuprinę kurią grįžom paimti, o Valdui įsiūlėm užsukti namo ir pasiimti armoniką. Susirinkę visus pamirštus daiktus iškart “šokom” į kelią. Kad kelionė neprailgtu žaidėm stalo žaidimus, plepėjom ir štai naktį pasiekėme Platelius. Kaip ir buvom planavę miegojom Jono kemperyje (pasirodo jis labai talpus).
Iš ryto, su muzika ir dainomis, mus pažadino Kipras su kompanija iš Telšių. Taigi nieko nelaukdami šiek tiek apsitvarkę rinkomės kultūros namuose, kur visi entuziastai rėdėsi ką tik sugalvotais ar gerai apgalvotais užgavėnių kostiumais. Kadangi mūsų buvo visai nemažai, kad nebūtu labai chaotiška pasiskirstėm į du pulkus taip, kad kiekvienas turėtu po vieną grojantį žmogų.
Pasisklaidę po miestelį pradėjom belstis į namų duris. Nors durų žmonės neskubėjo, bet jeigu jau atidarydavo tai sutikdavo labai svetingai, o mes atsilygindavom muzika ir šokiais. Kadangi mes buvom nepusryčiavę tai labiausiai laukėm blynų, o jų teko gerokai paieškoti. Viena mus priėmusi ir pavaišinusi močiutė papasakojo apie savo vaikyste ir kaip užgavėnės buvo švenčiamos anuomet, net nepatingėjo ištraukti ir parodyti savo klumpes nešiotas vaikystėje.
Mes lankydami žmones ir gerai leisdami laiką net nepastebėjom kaip praėjo diena. O kadangi jau artėjo laikas kai miestelio centre buvo organizuojama eisena ir kiti renginiai, mes judėjom centro link. Ir čia mums labai pasisekė, nes mus pavėžino kiti persirengėliai su nekukliu savo transportu. Taip pačiu laiko atsidūrėm užgavėniu renginyje, kur buvo kūrenamas laužas, deginama morė ir rengiami persirengėlių pasirodymai.
Vakarėjant viskas persikėlė į salę, kur vyko vakaronė. Čia ir mes pasišokom. Vėliau buvom pakviesti į užgavėnių muziejų, kur klausėm kraštotyrininkės pasakojimų apie užgavenių tradicijas, papročius bei apžiūrėjom kaukių parodą. Taip, labai smagiai ir turiningai praleidę dieną, vėlai vakare pajudėjom namų link.

Greta

Į viršų