Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2013    
 
 

Maudynės Verknėje

Laikas: 2013-04-21
Dalyviai: Vadas Eds (Eduardas Nedobežkinas), Undinėlė (Akvilė Gerulskytė), Justukas (Justas Kavaliauskas) ir Meška (Giedrius Zolubas)

Rašau šį aprašymą praėjus 7 mėnesiams po žygelio, tai visokios nereikšmingos smulkmenos jau seniai palikę atmintį. Bet kai kurios akimirkos gyvos, lyg veiksmas būtų vykęs vakar.

Šiaip viskas būtų praėję įprastai ir neįsimintinai, jei mūsų su Meška ekipažas nebūtų skendęs nepraėjus nė pusvalandžiui nuo plaukimo pradžios. Viskas įvyko niekingai paprastai. Tiesiog užsiplepėję įplaukėm į užvirtusį medį, užstrigom jo painiose šakose viršutinėm kūno dalim ir, besistengdami išsipainioti, per stipriai pakreipėm baidarę apatinėm kūno dalim. Per šoną kliūstelėjo vanduo. Paskui viskas vyko greitai. Savo motyvacijos įsikibti į šaką ir stipriai laikytis, kai Meška paniro į vandenį kartu su baidare ir ėmė plaukti pasroviui, aš tiksliai nepamenu. Bet veikiausiai čia iš pasitikėjimo Meška, kad jis ir vienas susidoros su srove ir baidare, na, o aš liksiu sušlapusi viso labo tik iki juosmens.

Taigi, kabu ant šakos ir dairausi: gal kažkaip to medelio laikydamasi krantą pasieksiu, o gal kokia mistinė pagalbos ranka iš kažkur išnirs ir mane nuo šakos nukabins. Bet greit supratau, kad abu variantai nerealistiški. Veiksmus pagreitino ir vis sunkėjantys botai. Tad paleidau šaką ir iki kaklo panirau į pavasariškai gaivius Verknės vandenis. Plaukiau iki Giedriaus, kuris, beveik krante, viena ranka nusitvėręs medelio, irgi buvo nekokioj situacijoj: išlipti į krantą normaliai neina, o baidą vanduo stipriai tempia žemyn. Pasilaikydama už Giedriaus, išsikaborojau į krantą ir tada jau jis manęs įsitvėręs užtempė baidą ant kranto.

Justas ir Edas kitam krante pasirodė tada, kai jau gręžėmės drabužius – pasirodo, laukė mūsų šiek tiek tolėliau priekyje, o nesulaukę išėjo ieškoti.

Simboliškai pasišildę iš vidaus, plaukėm toliau. Per pietų metą gavom keletą kuklių saulės spindulių ir maždaug tada nustojau kalenti dantimis.

Plaukimą baigėme po poros valandų kiek toliau, nei buvo palikta mašina, tad persirengus sausus drabužius Edas ir Meška išėjo tranzuoti. Mes su Justu iš neturėjimo ką veikti nuėjome pažiūrėti, kaip jiems sekasi. Kadangi jie vis dar buvo vietoj, nusprendėm išmėginti alternatyvų tranzavimo būdą. Aš iškėliau nykštį ir, kai mašina sustojo, informavau vairuotoją, kad važiuosiu ne aš, o mano kompanionai :)

Tai štai taip buvo atidarytas maudynių sezonas.

Akvilė

Į viršų