Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2011    
 
 

Naujieji metai (I)

Laikas: 2011 12 30-31 23:59
Vieta: EkoTroba
Dalyviai: Vilma, Greta, Toma, Eglė Š. Romas L., Jonas M., Jolita B., Rita L., Mindaugas G., Rokas S., Andrius G., Giedrius S., Ieva S., Jurgita K., Nomeda B., Simona B., Žydrūnė Š., Paulius L., Linas G., Valentas G., Giedrė P.

"Vienkiemis. Šalia miško - nedidelė, senovinė rąstinė troba. Lauko tualetas, apdengtas automobilių langais. Kiemas, bei trobos vidus apkrauti įvairiausiais senoviniais, kultūrinio paveldo daiktais bei smulkmenomis, kurios turi savito žavesio ir trobai suteikia EKO vardą.
Toks trobos vaizdas buvo nupieštas mano galvoje, gruodžio 30 dieną, kai "Zonder" komanda (Aš, Paulius, Jolita, Jonas bei Giedrius) išvykome Naujųjų metų sutikti. Kelionė iki trobos pralėkė greitai, nors galva spengė nuo viso ekipažo išmoktos armonika groti melodijos "Plaukė žąselė".
Troba. Viskas, kaip ir įsivaizdavau, tik labiau apleista nei tikėjausi. Kalnai šiukšlių, betvarkė, netgi balos, trobos viduje, garsiai pareiškė, kad darbo čia bus. Bet ne šiandien! Atkraustome patalpą, kurioje yra krosnis, prisipjauname malkų, pakuriame pečių, kuris, kol neįšilo, visus dūmus skleidžia į trobą, tada plepame, grojame, dainuojame ir laukiame Giedriaus gaminamos vakarienės, kuri baigiama gaminti jau gerokai po vidurnakčio. Labanakt.
"Ankstyvas rytas", maždaug vienuolikta valanda, visi keliamės. Toks laikas priverčia tik Giedrių sukrusti ir pradėti dirbti. Visi kiti užsiima kažkokiais marazmais, bet kuo, tik ne darbu. Jonas filmuoja visus trobos užkampius, aš atseit pusryčius gaminu, Jolita man padeda, Paulus, rodos, iš po vakar dar gitaros iš rankų nepaleidęs virina kažkokią melodiją. Ir tik po poros valandų visi jungiamės padėti Giedriui: pjaunam malkas, ruošiam pirtį, tvarkom trobą ir t.t.
Viskas paruošta. Jau tuoj turi atvažiuoti pirmasis svečių ekipažas, kai Jonui šauna idėja, kad reikia visus pasitikti triukšmingai, su muzika! Susirenkam instrumentus: Armoniką, būgną, metalinį bliūdelį su šaukštu, dangčius ir kitus rakandus, pasirepetuojam ir laukiam atvykstančių. Ir taip kiekvienas atvažiuojantis pasitinkamas su trenksmu.
Perkrautas vaišėmis stalas ir susėdę aplink persirengėliai skelbė šventės pradžią. Čia sėdame prie stalo, bendraujame, žaidžiame įvairius žaidimus, kai netikėtai vadas paskelbia -Jau laikas eiti miškan!;
Visai nepabijoję šventės dalyviai šilčiau apsimuturiuoja ir seka mane iki miške jau papuoštos saldainiais ir mandarinais eglutės. Čia užkuriam laužą ir su daina laukiame senio šalčio..."
Andrius G.

Į viršų