Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 2004    
 
 

Į lietuviškuosius Himalajus

Laikas: 2004.01.02 - 2004.01.04
Vieta: Lietuviški Himalajai
Dalyviai: Eduardas Nedobiežkinas, Jonas Miklovis, Mindaugas Kudirka, Romena Puikytė, Antanas Gadeikis ( Kalėda )

Taigi grįžom mes visi (Edas, Jonas, Andrius, Minde, Romena ir aš) iš
Lietuvos Gimalaju. Po ilgo ruošimosi penktadienį išvažiavom link gimalajų, eee, t.y. Vyštyčio. Kuo toliau nuo Kauno - tuo didesnės pusnys ir baisesni keliai. Ale NATO busas nieko nebijo. Jau artėjant prie Vištyčio Jonas apsidairo ir sako "čia mentų nebūna". Tada išsitraukia iš buso roges, pririša jas prie buso galo, duoda man raktus ir minimalias NATO saugumo taisykles, sėda į roges ir mojuoja "pashol von". Nu ka:
I bėgis: 5...10...12 km/h
II bėgis: 15..20..25..30km/h. Jonas pradeda tampyti šniūrą ir nardo per pusnis. Dar labiau moja "gazuj"
III begis: 30...35...40...45...
Jonas nusprendžia paimti dar viena pusnį, bet žiū.... nebeturim Jono ;-) jis išneria iš pusnies jau pėsčias, bet vėl gulasi į roges: "mink toliau".
Taip ir privažiuojam Pavištytį. Ten ant bajerio pastumdom busą tudy-siudy, prisiparkuojam prie vikšrinio traktoriaus ir stojam ant slidžių. Jau po 15 val., tai šiandien tik surandam mažą miškelį ir įsikuriam.
Šeštadienio rytas. Kai kas naktį sušalo, ale rytas jau, oras fantastika: nebepusto ir koks -5 laipsniai. Paliekam zimą su daiktais ir pasiėmę tik maisto varom į rimčiausius kalnus. Padarom rimtą žieminį įkopimą ( aukštis 282.5m, sudėtingumo kategorija 7*). Nuo rimčiausios viršūnės slidinėjam, pradžioj griūnam, po to nebe, po to lūžta „Visu touring“ slidė... Mindė bėga pas kaimynus (pasirodo Lietuva - tikrai švogerių kraštas, o visas Vištyčio rajonas – mindės dėdės/tetos/pusbroliai ir kaimynai, mafija karoč).

Po to slystam prie ežero papietauti. Vaizdai nerealus. Tada nusižiūrim kitą didžiausią kalną ir varom link jo. Pakeliui, kad nebūtų liūdna, 2 kartus kertam neužšalusį upeliuką. Padarom antrą žieminį įkopimą (sudėtingumas 7). Ir slidinėjam nuo jo. Netrukus lūžta ir Šatrija.. Bet, kaip visi supratot - švogerių krašte atsiranda dar šatrijų :) Temsta, minam namo. Vakare šalta. Ryte mindė iš 4'os kartos uošvienės sužino, kad naktį buvo -20 ! Bet mes su pečium ir nieko nebijom.
Sekmadienį ryte dar paslidinėjam nuo kalnų, apie pietus sušokam į busą
ir į kowna.
Tai tiek žinių iš švogerių ir kalnų krašto Vištyčio. Ten tikrai dar reikės šią žiema nulėkti - tiek įvairių kalnų vienoj vietoj mažai kur būna. O ir pasak Mindės ten žiemą visada daugiausia sniego būna.

P.S.
Pusnyse baxilai labai geras daiktas - į batus nebyra sniego.

Kaleda

Į viršų