Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 1994    
 
 

XXI turizmo pėsčiųjų maratonas

Laikas: 1994 gegužės 7-8 d.
Vieta: Vilnius
Dalyviai: 100 km praeiti pasiryžo:
1. Tomas Masaitis - jam jėgų pritrūko.
2. Edas Nedobežkin - įveikė visą trasą. Sveikiname!

Straipsnelis iš laikrasčio:

"Šimtas kilometrų pėsčiomis
Prie Vilniaus televizijos bokšto startavo Lietuvos keliautojų sąjungos XXI pėsčiųjų turizmo maratonas. Gėles padėjo tą rūsčiąją 1991 metų sausio naktį prie bokšto budėję ir dvidešimtą kartą maratone dalyvaujantys vilniečiai Bronius Vaičiulis ir Viktoras Laučius. Į žygį Sudervėlės ir Neries pakrantėmis leidosi 96 vyrai ir 72 moterys.
50 km ilgio etapo maršrutas, kuriame laikas buvo nesvarbus, per Karveliškius, Dūkštas, Verškionis pasiekė Lazdėnus. Nemažai daliai turistų kelionė čia ir baigėsi, o ištvermingiausieji pailsėję leidosi pasivaržyti. Atrame (naktiniame) etape dalyvavo tik vyrai, trečiame - vyrai ir moterys. Per savaitgalį ištvermingieji vyrai pėsti įveikė 100 km, moterys - 75 km. Nugalėtojų vardus iškovojo Virginijus Stančikas iš Vilniaus ir Aistė Januškevičiūtė iš Trakų. Šimtą kilometrų įveikė ir 62 metų eletkrėniškis Alfredas Leicmonas.
Renginio iniciatorius - 20-ąjį gimtadienį švenčiantis Lietuvos Mokslų akademijos turistų klubas. Kauno studentijai atstovauti įstengė tik LŽŪA "Pilėnų" turistai, bet ištvermės pritrūko. Lietuvos keliautojų sąjungos valdymos pirmininkas, buvęs kaunietis Algimantas Jucevičius pasigedo daugiau kauniečių ir labai nusivylė jaunimo turistų klubu "Sakalas": balandžio 23-24 d. vyko jų sąskrydis, o teigimaų rezultatų jokių. Gal jų duos birželio 4-5 d. vyksiantis miesto turistų sąskrydis? /Vitas Marčiukaitis/."

Į viršų