Facebook


Videoteka


Wiki


Metraščiai  
Titulinis » Metraščiai  » 0000    
 
 

Rasos 2020

Vieta: Babronių piliakalnis

Kažkada ąžuolai, baigianti birželiui, tuntais užplūsdavo kokį nors piliakalnį: žvangėdavo dalgiai, poškėdavo kirviai, žolynai virsdavo vartų, stebulių ir kitų stulpų apdarais ir prasidėdavo Rasos. Tai įprasta metų rutina, atrodo, be to net vasara neateitų.
Bet ar gali vieni ąžuolai pasidaryti sau Rasas 2020 -aisiais? Kai Girvydas paskambino ir pasakė, kad toks planas yra, ir džiugesys ir nerimas apėmė. Jei dar ūkį kaip nors susitvarkysime, bet ar tikrai pavyks dainuoti ir šokti per naktį?
Bet vėl suūžė facebook‘ai, prasidėjo pasiruošimas ir buvo aišku, kad šių metų ąžuolinės Rasos bus rimtos. Atvažiavę vidurdienį prisijungėme į pasiruošimo darbus. O žmonės ir automobiliai vis traukė ir traukė link Babronių piliakalnio.
Saulei pasukus vakarop, nuaidėjo ragai paskelbdami šventės pradžią. Praeini pro vartu, nusiprausi vandeniu ir atsiduri ypatingoje šventės erdvėje. Žoliavimai ir būrimai, ąžuolo ir laukų lankymas ir dainos bei šokiai, tiksliau daug dainių ir šokių. Laužo atšvaitų nušviesit iš tamsos pasirodo veidai, senų bičiulių ir naujųjų draugų veidai. Tokios ir buvo Rasos 2020-ųjų „ąžuolinės“ rasos ant Babronių piliakalnio.
-Saulė

Į viršų